> O školi  > Lokacija
Kako do nas?

Škola najbliža Trgu bana Jelačića
Kreneš li od Jelca Jurišićevom do Trga hrvatskih velikana pa između dviju trokutastih fontana uđeš u Ulicu Račkoga i zaustaviš se pred brojem 4, doći ćeš pred našu školu. Iza visoke starinske ograde u dvorištu s brezama čeka te stogodišnjakinja građena u secesijskom slogu (grafite u visini petnaestogodišnjeg dvometraša zanemari jer su ionako istrijebljeni). Jednim se zidom, onim prema fontani, škola priljubila uz zgradu Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, dok joj začelje gleda na Draškovicevu ulicu. Tamo su još uvijek kao i pred 107 godina nad dvama ulazima istaknuti natpisi: DJEVOJČICE i DJEČACI (pazi, to nisu grafiti, oni su bili nešto niže i pripadali su "new bljak stilu"). Školu od Draškovićeve dijeli najbolje igralište na svijetu koje se proteže i prema Đorđićevoj. Od Đorđićeve nas inače dijeli i zgrada Privredne banke. Naši su susjedi vrlo tihi i priznajemo, oni uopće ne remete naš mir (remetimo li mi njihov, teško je odgovoriti).

Prikaz veće karte

Upisi u PRVI razred

Zaštita djece na internetu

« Listopad 2018 »